متن خطبه های نمازجمعه و معرفی شهید سید محمود موسوی از زبان امام جمعه محترم گتاب.

ساعاتی پیش نمازجمعه مورخ 18/06/1390 بخش گتاب به امامت حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج حسین تقی پور امام جمعه محترم گتاب ، اقامه شد.

اهم مسائلی که حجت الاسلام و المسلمین  تقی پور امام جمعه بخش گتاب مطرح نمودند به شرح ذیل است :

خطبه اول :

-          سفارش به تقوا!  و تقوا یعنی خدا محوری در همه حالات.....

-          ایشان در ادامه سلسله مباحث مطالبات حضرت بقیةالله الاعظم از جامعه اسلامی به ادامه شرح دعای شریف (( اللهم الرزقنا توفیق الطاعة و بعد المعصیة و ...)) که از زبان خود حضرت صاحب الزمان عجل الله تعالی فرجه الشریف می باشد پرداختند و یازدهمین خواسته آن حضرت را پاسداری از زبان با حکمت دانستند.

-          دعا صرف خواندن نیست ...

-          دعا سلاح مومن است برای جنگ با دشمن درون و بیرون!

-          دعا را صرف خواندن ندانیم بلکه دعا را گرای اهل بیت علیهم السلام برای جامعه اسلامی بدانیم.

-          ایشان حکمت را در اصطلاح به : (( 1.آگاهی از حقایق قرآن * 2.رسیدن به حق از نظر گفتار و عمل * 3.معرفت و شناخت خدا )) ترجمه  و معنا نمودند.

-           امام جمعه گتاب حکمت را آن نور الهی دانست که انسان را از وسوسه شیطانی منع می کند.

-          حجت الاسلام والمسلمین  تقی پور همچنین اشاره داشتند به اینکه : (( گاهی برخی سایتها با آرم سپاه ، با آرم جمهوری اسلامی ، با عکس مقام معظم رهبری مدتهای زیادی گاهی تا 2 سال خود را پیرو و سینه چاک ولایت نشان می دهند تا بالاخره در زمانی حساس مثل ایام انتخابات دروغی را در جامعه  منتشر کنند. و مخاطب براساس فعالیت های 2 ساله قبلی به آن اعتماد می کند. ))

-          ایشان مصادیق حکمت در روایات را :

-          1. ترک گناه

-          2. زهد

-          3. خودشناسی

-          4. معرفت

-          5. انصاف

-          6. حق مداری

-          7. مدارا با مردم

-          8. اطاعت و خشیت از خدا بر شمردند و با قرائت سوره مبارکه "عصر" به خطبه ی اول پایان دادند.

 

خطبه دوم :

سفارش به تقوا  و تقوا به تعبیر مقام معظم رهبری یعنی عنان نفس خویش گرفتن.....

-          حجت الاسلام تقی پور امام جمعه گتاب سخنرانی های اخیر مقام معظم رهبری را در محور های زیر خلاصه کردند:

-          1.توصیه های معنوی و حفظ دستاوردهای ماه مبارک رمضان

-          2.تشکر از مردم بخاطر حضور در راهپیمایی روز قدس

-          3. سقوط دیکتاتورها و بیداری اسلامی

-          4.ضرورت اتحاد و همدلی در میان مردم / امام جمعه محترم بخش گتاب در توضیح این محور از بیانات مقام معظم رهبری به  انتخابات پیش رو اشاره کرده و ادامه دادند که علاقه هر شخص به یک کاندیدای خاص نباید سبب دور شدن دلها از هم شود.

-          5. اختلاف سلیقه ها را به اختلاف عقیده تبدیل نکنیم.

-          6. دشمن می خواهد سایه ی ناامیدی را بر سر جامعه بیفکند.

-          7. ضرورت توجه به انتخابات آتی

-          حجت الاسلام تقی پور امام جمعه گتاب با طرح این پرسش که : (( چرا آقا { حضرت امام خامنه ای } در عید فطر برای انتخاباتی که در 6 ماه آینده داریم هشدار می دهد؟ )) پاسخ آنرا این دانستند که دشمن از هم اکنون برای انتخابات نهم مجلس برنامه ویژه ای تدارک دیده است.

-          حجت الاسلام والمسلمین حاج حسین تقی پور امام جمعه محترم گتاب برنامه های اصلی دشمن برای هجمه به انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی را

-          اولا : زیر سوال بردن سلامت انتخابات

-          ثانیا : تلاش برای افزایش منازعه قدرت در ایران

-          و ثالثا : تلاش برای احیای نا آرامی های خیابانی بر شمردند.

-          امام جمعه محترم گتاب با اشاره به  تشییع  شهیدان " سیدمحمود موسوی " و " مصطفی (کمیل) صفری تبار"  در بابل  - که بدست گروهک تروریستی پژاک به فیض عظیم شهدات نائل آمدند - گروه پژاک را یک گروه تروریستی شبه نظامی که در مناطق مرزی ایران ، ترکیه و عراق مستقر هستند معرفی کرده و گروهک پژاک را تحت حمایت شدید اطلاعاتی و اقتصادی آمریکا و رژیم صهیونیستی دانست.

-          ایشان در ادامه به معرفی شخصیت شهید عزیز سیدمحمود موسوی پرداخته و با اشاره به اینکه مدت تقریبا 5 سال با آن شهید آشنایی داشته به ذکر برخی از فضایل و رشادت های آن بزرگوار پرداختند.

-          حجت الاسلام والمسلمین حاج حسین تقی پور امام جمعه محترم گتاب در دقایق پایانی خطبه های دوم نمازجمعه خاطره ای راجع به شهید سیدمحمود موسوی را از زبان خود ایشان به این مضمون نقل کردند که :

-          پاسدار شهید سید محمود موسوی تعریف می کرد که برای یک برنامه آموزشی با گروهی به پیاده روی 24 ساعته در یکی از کوه هایی که از قبل هیچ شناختی به راه های آن نداشتیم رفته بودیم که من از فرط خستگی مقداری خوابیدم. و گروه متوجه به خواب رفتن من نشد و همه رفتند و من جا ماندم. با طی کمی از مسیر به دو راهی رسیدم. در حالی که وحشت کرده بودم و فریاد می کشیدم ناگاه حس کردم بانویی شانه های مرا گرفت و مرا به طرفی هل داد که آن راه همانی بود که گروه از همان گذشته بود..... امام جمعه گتاب با اشاره چندین باره به این مسئله که بخاطر رده بندی اطلاعات نمی توانیم همه آنچه را که از پاسدار شهید سیدمحمود موسوی می دانیم را نقل کنیم اشاره کردند که شهید سید محمود موسوی یکی از افرادی بود که یکبار در مبارزه با گروه تروریستی ریگی به چند قدمی ریگی رسیده بود اما متاسفانه بدلایلی ریگی خبردار شد و از صحنه گریخت. ایشان همچنین با یادآوری زلزله بم و دیدار سرزده مقام معظم رهبری از بم ، بیان داشتند که پاسدار شهید سیدمحمود موسوی یکی از معدود نفراتی بود که در آن ماشین مقام معظم رهبری را همراهی می کرد.

امام جمعه گتاب با قرائت سوره عصر به خطبه ی دوم پایان داد.

 

هیئت مذهبی مسجد امامزاده هاشم روستای آهنگرکلابزرگ

 
موضوع :
فعالیت های هیئت! ,  شهدا شرمنده ایم! ,  راه سعادت اینجاست! ,  اجتماعی و فرهنگی ,  نمازجمعه گتاب! ,